Barevné bydlení

Barevné bydlení? Nebojte se. Domov je sídlem našeho odpočinku. Zde zapomínáme na pracovní stres, hrajeme si s dětmi, relaxujeme ve svém oblíbeném křesle. Barevnost domova mnohdy značí náš vlastní charakter – zobrazuje vlastní osobnost. Barva ložnice může mít příznivý vliv na milostný život a náladu člověka. Nebojte se tedy barevného bydlení a směle se vyzbrojte odvážnou zelenou! Bude se vám žít veseleji.

Nadčasový nábytek v jasně modré

Základním prvkem každého domova je nábytek. Díky němu si vlastně domov zútulníme a zároveň jej dovedeme k praktičnosti. Mějme však na paměti, že každá barva má svůj psychologický význam a o barevnosti nábytku předem rozmýšlejme. Modrá barva nám např. pomůže rozproudit krevní tlak a zlepší srdeční tep. Je relaxační a klidná, proto se hodí zejména do koupelny nebo ložnice. Na některé lidi ovšem může působit chladně. Proto se jí vyvarujte, trpíte-li zimomřivostí. Nábytek v jasně modré dokáže domov ozvláštnit tak, že se budeme cítit jako majitelé luxusního italského sídla.

Barevné bydlení – Jakou barvu do kuchyně?

Vždy je volba barvy na vkusu majitele, ale můžeme vám pomoci s výběrem barevnosti jednotlivých pokojů. Vyzkoušejte si nejprve vymalovat zvolenou barvou jeden pokoj. Pokud budete spokojení, můžete postupovat dál. Do kuchyně volte červenou, která evokuje k lepší chuti a požitku z jídla. Je energická a vyvolává vzrušení. Žlutá je zase výbornou volbou do jídelny či chodby. Přivítá tak vaše návštěvy ve skvělé náladě. Zelenou barvou vymalujte dětské pokoje. Tato barva totiž uklidňuje a povzbuzuje k dlouhému spánku. Pro obývací pokoje se výborně hodí oranžová nebo fialové. Obě barvy s sebou přinášejí vyrovnané emoce. Vyhnout byste se naopak měli černé a nudné šedé.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *