Černá barva v domácnosti

Černá barva v domácnosti? Už se jí nemusíte bát! Černá barva na mnoho lidí působí velmi smutně, a proto se jí mnozí raději vyhýbají obloukem, zejména pokud se jedná o zařizování domácnosti. Ovšem černá je také velmi elegantní a nadčasová. Stačí, když černou barvu dobře sladíte, bude vypadat velmi vkusně.

Černé stěny

Jednou z možností, jak můžete do své domácnosti dostat černou barvu je natřít stěny. Výhodou je, že existují i speciální černé nátěry, které fungují jako tabule. Takže na ně můžete kreslit nebo psát křídou a také jsou magnetické, což může být praktické. Pravda je, že mít černou na stěnách je velmi odvážné a mnozí mohou namítat, že to působí depresivně. Ovšem můžete černou barvou vymalovat jen jednu nebo dvě stěny. V případě, že máte například jednu stěnu prosklenou, pak si můžete dovolit černou na ostatních třech. Myslete na to, že černá se nedá snadno přemalovat, a proto musíte být s nátěrem opatrní, volte ji do místností, které mají velká okna a je v nich dostatek denního světla.

Černá barva v domácnosti nejen na stěnách

Pokud se vám černá barva na stěnách zdá příliš, pak můžete do své domácnosti použít černou barvu na jiných prvcích domácnosti, například zvolit černý nábytek. Černá kuchyňská linka je poslední dobou velkým trendem, ovšem nemusíte zůstávat jen u kuchyňské linky. Můžete si koupit například černé židle k jídelnímu stolu anebo černou pohovku a křesla. Nemusíte se bát mít v domově více černých kousků a nezapomeňte ani na detaily v podobě dekorací.

K černé patří kontrast nebo barvy

Jestliže zvažujete černou barvu, pak jí musíte umět sladit s ostatními prvky v domácnosti, aby vaše domácnost nepůsobila příliš smutně. Jednou z možností, jak černou barvu sladit, je využít kontrastu tmavé a světlé. Buďto můžete zvolit bílou barvu, která je v kombinaci s černou velmi moderní, ale někdy může působit také chladně. Anebo můžete zvolit jiné světlé odstíny, jako je béžová anebo jakákoliv pastelová barva, které jsou mnohem teplejší než bílá. Pokud se jedná o barvy, pak se v kombinaci s černou, nemusíte ničeho bát, můžete zvolit téměř cokoliv a nikdy nešlápnete vedle.

Černá barva v domácnosti – Nezapomeňte na rostliny

V případě, že ve své domácnosti použijete černou barvu, ať už na stěnách anebo na nábytku, vždy bude dobře vypadat spolu se zelenými rostlinami. Nebojte se umístit je do černých květináčů a použít je ve větším množství. Dobře vypadají vysoké zelené rostliny, ale samozřejmě můžete využít i malé kaktusy, které mají výhodu v tom, že nepotřebují tolik péče. Opravdu impozantně vypadá, když zkombinujete černé stěny se stěnou, která bude celá osázená rostlinami. Pravda je, že si to nemůže dovolit každý.
Černá barva není jen symbolem zármutku, naopak pokud jí použijete ve své domácnosti, můžete vykouzlit opravdu krásný efekt. Černá je na jednu stranu velmi elegantní a na druhou nadčasová a trendy, navíc se dá zkombinovat téměř s čímkoliv.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *