Jak vymalovat dětský pokoj

Jak vymalovat dětský pokoj? K zařizování dětského pokojíčku patří i výběr barev. Dalo by se říct, že celkový dojem z dětského pokojíčku je založen převážně na správně zvolených barvách. V žádném případě by výběr barev neměl být proveden bez názoru dítěte. Pochopitelně pouze tehdy, umožňuje-li to věk dítěte. Jestliže jde miminko nebo menší dítě, pak bude tento úkol záviset čistě jen na vás.

Jak vymalovat dětský pokoj?

Děti teprve poznávají svět. Je tedy potřeba zvolit ty správné barvy. Svět poznávají díky tomu, že se různých věcí dotýkají. Jestliže se dítě daného předmětu nemůže z nějakého důvodu dotknout, zaměřuje se na barvy. U menších dětí si můžete všimnout, že příliš křiklavé a razící barvy poutají jeho pozornost. Následně tak dítě nevnímá jednak maminku, ani tatínka. Mezi křiklavé barvy patří například razící červená nebo modrá barva. Tyto barvy mohou na sebe upoutat velkou pozornost dítěte.

Výběr barvy u chlapce

U chlapce je možné zvolit několik barevných variant. Mezi oblíbené chlapecké barvy patří námořnická modrá v kombinací s bílou. Udělejte dítěti z dětského pokojíčku loď a namalujte mu na zeď proužky. Do středu místnosti můžete přimalovat také kotvu. K dalším oblíbeným chlapeckým barvám patří například jemný odstín šedé barvy. I tu lze kombinovat s bílou. Opravdu se vzdejte křiklavých a razících barev. Dětský pokoj by měl být vymalován ve světlých odstínech. Jedině tak nebude na sebe poutat tolik pozorností.

Výběr barvy u dívek

U dívek je výběr barvy poněkud jednodušší. Každá z dívek by chtěla být princeznou. K tomuto snu se přibližují díky výběru růžové barvy. Je dobré ovšem vědět, že byste měli růžovou barvu umět správně kombinovat. Vhodnou kombinací je například růžová s bílou. Bílé barvy nemusí být přidáno velké množství. Stačí jen pár bílých míst nebo skvrn a dětský pokojíček získá úplný jiný nadhled. Druhou oblíbenou dívčí barvou je jemný tón žluté. Žlutá barva je rovněž velice oblíbenou barvou u dívek.

Jak vymalovat dětský pokoj – Barvy hrají v životech obrovskou roli

V předchozích odstavcích jsme vám uvedli, že barvy hrají v životě obrovskou roli. Zvlášť u malých dětí. Ty poznávají svět převážně díky barvám. Správně zvolené barvy přináší mimo jiné i rodinnou pohodu a pocit štěstí. Výše uvedené barvy jsou pro děti příjemné a správně zvolené. Jde o barvy radosti, štěstí a snů.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *