Malířské práce

Malířské práce jsou práce, které vykonávají odborníci v oboru malířské a natěračské práce. Přičemž mezi činnosti těchto odborníků patří vlastní malování (provádění malby). Ale také natěračské práce a zdobné techniky tak, jak budou vymezeny dále. Natěračské práce jsou činnosti, při kterých je jakýkoliv povrch (stěny, kovové či dřevěné konstrukce atd.) opatřen určitým nátěrem. Ochranou látkou či barvou apod. Součástí natěračských prací jsou právě také malířské práce, jejichž podstatou je opatření povrchu stěn a stropů barvou.

Malířské práce lze přitom rozdělit na:

  • vnitřní práce – tedy opatření stěn uvnitř objektu barvami včetně drobných oprav zdí (např. zasádrování a vyrovnání drobných nerovností),
  • venkovní  (respektive natěračské) práce – tedy opatření vnějších stěn (fasád) objektu barvami, přičemž tyto malířské práce musí být vždy spojeny s ošetřením fasád ochrannými látkami – např. proti plísním, mechům apod.

Specifickou částí malířských prací jsou různé zdobné techniky prováděné jak v interiéru budov, tak na jejích fasádách, přičemž mezi tyto činnosti patří zejména:

  • tapetování, tedy opatření zeď tapetami (přilepením), přičemž výhodou je široké spektrum rozmanitých vzorů,
  • štukování, tedy závěrečná úprava (zpravidla) fasády objektu, díky které vzniká na povrchu požadovaný vystouplý vzor – reliéf,
  • lazurování – tedy zdobení stěn s využitím nekrycích, poloprůhledných barev,
  • nápisy, kresby či případně také graffiti (tedy nápisy a kresby vytvářené pomocí sprejů).

Při využití služeb v oblasti malířských a natěračských prací poskytovaných odbornými firmami by měla být naprostou samozřejmostí také příprava objektu před vlastním malováním (natíráním), tedy zakrytí nábytku a podlah s využitím kartonů, fólií a lepicích pásek, a po provedení malířských (respektive natěračských) prací také provedení hrubého úklidu objektu ze strany firmy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *