Malujeme svůj byt

Malujeme svůj byt, každý byt potřebuje čas od času vymalovat a ten váš jistě nebude výjimkou. Byty, domy a pokojíky malujeme z různých důvodů. Můžeme se například přestěhovat do nového bytu, který se nám nelíbí svými barvami, a proto se ho rozhodneme vymalovat.

Proč malovat

Pro naše děti, nebo protože zrovna pociťujeme nutkavou změnu ve vlastím životě a rozhodneme se začít zrovna tím, že vymalujeme a přestavíme náš byt. Byt se samozřejmě maluje nejčastěji, protože již je to potřeba. Barvy jsou již vybledlé, zdi místností jsou okopané, špinavé nebo třeba pomalované pastelkami dětí.

Na výběr máte vždy několik možností, komu vymalování bytu svěříte. Může to být profesionální firma na malování pokojů, můžete to být šikovný soused anebo si být prostě vymalujete sami.

Pokud se rozhodnete pro svépomoc, důkladně si rozmyslete, jestli to opravdu zvládnete. Malování pokojů totiž vypadá velmi jednoduše, ale opak je pravdou a konečný výsledek tak může být katastrofou.

Malujeme svůj byt – Malířské potřeby

K vymalování bytu, domu nebo jen pokoje budete potřebovat určité vybavení a nářadí. Ukážeme si tedy, co budete potřebovat a kde to koupíte.

Naprostým základem jsou samozřejmě štětce, válečky, barvy, nádoby na barvu, mřížky na válečky, lepicí páska, škrabky na omítku, hadr, kýbl, štafle, fólie na zakrytí nábytku, sádra, hladítko, malá miska, něco na míchání sádry, přípravek na povrchové očištění stěn – můžete použít i roztok mýdlové vody a hodně šikovnosti.

Pokud se rozhodněte tyto pomůcky nakoupit například ve specializované prodejně nebo hobby marketu, předem si rozmyslete, jakou barvou budete chtít váš byt vymalovat a rovnou se poraďte s prodavačem, který malování pokojů zcela jistě bude rozumět. Poradí vám a ještě vám namíchá přesný odstín barev, které budete potřebovat a chtít.

Kupte si po poradě s prodavačem i pořádný váleček na nanášení barvy. Kvalitní váleček a mřížka je naprostým základem pro domácí malování svépomocí.

Přejeme vám tedy hodně štěstí a zdaru při malování vašeho bytu a příště se můžeme podívat třeba, jak nachystat pokoj před samotným malováním.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *