Nachystat pokoj před malováním

Jak nachystat pokoj před malováním. Před samotným malováním bytu, pokoje, nebo celého domu je důležité, abyste si důkladně rozmysleli jaké barvy, odstíny a vzory budete chtít při malování vašeho bytu použít. Měli byste přihlédnout k barvě vašeho nábytku, koberců i různých dekorací, které máte v bytě použité.

Byt by měl být harmonický a být sladěn to jednotného stylu včetně barev. Pokud jste si tedy vše důkladně promysleli, můžete přistoupit k samotnému nachystání pokoje, který se bude malovat.

Začneme stěnami a sundáme všechny obrázky, plakáty a dekorace. Pokud budete chtít původní obrazy přemístit, vytáhněte ze zdí i použité skobičky a hřebíčky, na kterých obrazy visely. Pokud zeď poškodíte taháním hřebíčků, vůbec to nevadí, protože hned po tom co stěny omyjete vlažnou vodou se saponátem, tak se pustíte do opravy všech těchto nevzhledných dírek a škrábanců na zdech. Na opravy dírek po hřebíčcích použijeme sádru.

Nachystat pokoj před malováním. Dále z pokoje, který se chystáme malovat, vynosíme všechny lehčí věci do jiných místností. Všechen těžký nábytek přesuneme do středu místnosti a překryjeme ho připravenou fólii. Fólii můžeme pro lepší chránění nábytků před barvou, i přilepit lepicí páskou. Pokud je v místnosti koberec, který nejde odnést, například kvůli těžkému nábytku, můžete ho zakrýt plachtou.

Speciální fólii zakryjte vše, co nechcete, aby umazala barva při malování, zakryjte i elektrické zásuvky. Zásuvky můžete i odpojit a plastové části oblepit lepicí páskou, kterou po malování pokoje zase odstraníte.

  • Trik s lepicí páskou můžete použit i na jakémkoliv místě, nejčastěji u stropu, kde chcete docílit zcela rovného okraje.
  • Před samotným malováním bytu si připravte i vaše malířské náčiní a štětce i válečky namočte do vody. Lépe se s nimi bude malovat.
  • Místnost, kterou chceme vymalovat, máme tedy nachytanou a můžeme přikročit k malování samotnému.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *