Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny, chystáte se na ni? O majitelích bytu často vypovídají prostory, které byly v minulosti často podceňovány a budovány pouze účelově, bez ohledu na estetický dojem. Přitom koupelny nejsou jen místy pro hygienu a údržbu prádla, ale čím dál tím více se stávají i místy odpočinku a regenerace organismu. Z těchto důvodů se mnozí majitelé bytů rozhodují pro rekonstrukci koupelny, a je jedno, zda se jedná o koupelnu v bytě starším nebo novějším. Vyměňují se nejen obklady, vany, umyvadla a podlahové krytiny, ale rekonstruují se celá jádra a podle prostoru se koupelny vybavují i dalšími doplňky, jako je speciální koupelnový nábytek, hydromasážní sprchové kouty, parní a infračervené sauny nebo rohové vany.

Rekonstrukcí můžete koupelnu zvětšit

Chtěli byste svou koupelnu modernizovat, ale máte pocit, že především potřebujete zvětšit prostor koupelny? Toho lze dosáhnout pomocí úprav nebo celkové rekonstrukce koupelny. Zvažte, zda je nutno mít pračku právě v koupelně, a zda by pro vás nebylo vhodnější využití sprchového koutu než vany. Také instalace a menšího umyvadla šetří prostor a údržba je snazší. Někteří majitelé bytů řeší malý prostor rekonstrukcí koupelny, při které propojí koupelnu a toaletu. To je však řešením spíše pro jedince nebo bezdětné páry, pro rodiny s více členy toto řešení určitě vhodné není. Rekonstrukci koupelny, při které chcete získat více prostoru, je lepší svěřit do rukou odborníků a nechat si alespoň připravit návrhy. Vynaložené peníze na poradce se vám vrátí v uspořených nákladech.

Rekonstrukce prostorné koupelny může být nákladná

Je-li vaše koupelna dostatečně prostorná, můžete více popustit uzdu fantazii. I zde se však vyplatí vše dobře uvážit a některé věci probrat s odborníky. Rekonstrukce koupelny není rozhodně malá investice. Jednou z oblíbených možností je využití počítačové vizualizace. Zadáte míry místnosti, rozložení odpadů, svou představu o vybavení, osvětlení a keramice, a získáte několik možností, jak by vaše budoucí koupelna mohla vypadat. S těmito návrhy můžete ještě dál pracovat a postupně je upravovat podle vašich představ.

Specializované firmy nabízejí komplexní služby

Nechcete nebo nemáte odvahu sami navrhnout a realizovat rekonstrukci koupelny? Pak můžete využít služby některé z firem, které se specializují na kompletní rekonstrukce i následné vybavení koupelen. Vyberte si obklady i dlažbu v odpovídajících barvách. Společně s poradcem můžete vyzkoušet různé kombinace zařízení koupelny, zvolit koupelnový nábytek a jeho rozmístění a doladit všechny detaily. Pak se pustí do práce odborníci, kteří návrh zrealizují zcela podle vašich představ.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *