Sněhová očista koberce

Sněhová očista koberce prospěje. I když nám moderní doba přináší spoustu vymožeností a vynálezů, je tu spousta věcí, které znaly už naše babičky. A stále fungují! Bojujete-li právě s ušmudlaným kobercem, zapomeňte na předražené a neekologické přípravky! Vsaďte na sílu zimní přírody a svěřte svůj koberec sněhové nadílce!

Sněhová očista koberce – Výhody i podmínky jsou ideální

Nejen, že váš koberec bude zářit jako nový, ale i vy se krapet příjemně protáhnete a užijete si dovádění ve sněhu. Ostatně, na pomoc můžete povolat i nejmenší pomocníky. A podmínky jsou letošní zimu dokonalé! Suché mrazivé počasí s teplotami minimálně mínus tři stupně a pár centimetry čerstvého prašanu volají po kobercové očistě. Pak už stačí jen obyčejné dřevěné koště s násadou a vaše odhodlání se svaly.

Čistý koberec v 7 krocích

Připravte svaly a jdeme na to!

  1. Začněte nejlépe v dopoledních hodinách. Koberec v místnosti vysajte a srolujte. A pak vyneste na sníh. Ideální je, pokud svítí i sluníčko.
  2. Koberec rozbalte a nechte jej na sněhu dvě až tři hodiny vymrznout. Je dobré otočit jej lícem nahoru.
  3. Koberec proklepejte přímo na sněhu koštětem nebo násadou.
  4. Koberec otočte a postup zopakujte. Otočte jej však na čistém sněhu o kousek dál.
  5. Z koberce z obou stran pomocí koštěte vymeťte zbytky nečistot i sněhu.
  6. Máte-li kde, nechte koberec viset přes noc na mrazu.
  7. Koberec přeneste do místnosti a rozložte. Pokud jste dodrželi pravidlo o suchém počasí a mrazu, koberec nebude vlhký.

Jak pečovat o čistotu vašeho koberce?

Prevence je základ – a platí to i u koberce. Kromě toho, že vás jistě napadne pravidelné vysávání vašeho koberce, jsou tu i další kroky, které vašemu koberci prospějí. Pokud vám na koberec něco upadne nebo vylijete, pak zakročte ihned. Skvrnu ihned odstraňte tak, aby nezaschla. Čím dřív, tím lépe. K tomu, aby váš koberec působil stále svěže, je dobré neusnout na vavřínech. Pravidelně se doma přezouvejte – boty na ven rozhodně nepatří do interiéru. Ani v papučích však nevycházejte na chodbu, na terasu, ale ani na balkon. Pokud máte psa, i jemu po každé vycházce pravidelně otírejte tlapky. A i obyčejná kvalitní rohožka se vždycky hodí.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *