Trendy v malování pokojů

Trendy v malování pokojů, vymalovat pokoj dle vašich fantazií, není až tak jednoduché. Pokud žijete sám, možnost výběru, volby je rychlejší, než když v domácnosti, žije více jak dva členové. Je to velice pochopitelné. Každý má jiné citové vnímání. Někdo miluje teplou oranžovou barvu, protože mu vzdáleně připomíná západ slunce u moře. Jiný chce mít zase celý pokoj vymalovaný na světle modrou, jelikož miluje vodu. Variant a kombinací je opravdu mnoho.

Co za vás rozhodne, jakou barvu si vyberete?

Je to typ vaši osoby.

Moderní typ: milují pestrost, originalitu, složitost.

Rodinný typ: mají rády jednoduchost, méně pestré barvy, žádné módní výstřelky

Dětský typ: mají rády originalitu, pestrost, hravost, různé pohádkové bytosti

Pojďme se podívat blíže, jaký je trend v malování pokojů v jednotlivých místnostech.

Trendy v malování pokojů – Obývací pokoj

Obývací pokoje jsou místem, kde začali příběhy našich životů. Setkávali jsme se a setkáváme se s rodinou, příteli, někdy i tato místnost slouží pro navázání budoucích pracovních kontaktů a smluv. Důležitým prvkem, jakou zvolit barvu interiéru je samotné vybavení místnosti. Máte-li obývací stěnu tmavší barvy a i samotné vybavení je tmavších odstínů, musíte si zvolit příjemnější, více světlejší barvu. Tuto malbu můžete doplnit jemnými dekoračními prvky, jako jsou různé světlé motivy přírody, či stavební prvky. K tomu nám poslouží různé samolepky, či využijete různých motivů na válečku, který se používá jen na vymalování pokojů. Další možností je využití dekoračních tapet.

Ložnice

Ložnice má být místem klidného spánku. Pokud zvolíte příliš pestré barvy, nebudete se v ní cítit dobře. Jemnost, lehkost a originalita je ideální barvou pro tuto místnost. Můžete zkombinovat i několik barev najednou. I zde můžete ozdobit stěnu různými dekoračními pásky, či samolepkami.

Kuchyň

Kuchyň je místem jak pro laiky, tak odborníky přes vaření. Ale i jim se čas od času stává, že jim něco „prskne“ na stěnu a mají další flíčky na malbě. Pokud to bude bílá, či světlá barva typu růžová, žlutá, tak ty flíčky časem budou opravdu vidět a nebude to příliš krásné. Zde bych zvolila dvojbarevnou kombinaci. Tmavší pro nižší patro (kde je kuchyňská linka) a světlejší pro vyšší patro. Navíc správné osvětlení dodá místnosti krásný, moderní vzhled.

Dětský pokoj

Tady můžete použít jakoukoliv barvu. Originalita, lehkost, jemnost, hravé motivy, to všechno je v dětském pokoji dovoleno. Vaše děti vám sami navrhnou, jaká barva se jim bude líbit. Sice asi budete častěji malovat, jelikož i oni mají čas od času jiné představy, ale co byste pro své milované děti neudělali, že?

Předsíň

Tato místnost musí být oknem pro vaši duši, ale i srdce. Ten, kdo k vám přijde, musí se hned napoprvé cítit dobře. A k tomu je dobré si zvolit i pestré barvy s bílým osvětlením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *