Vinylová podlaha

Vinylová podlaha. Také už přemýšlíte o tom, že byste se vydali vstříc moderním trendům a rozhodli se v kuchyni nebo dětském pokoji pro vinyl? Odolává poškození, vlhkosti i vodě, je to materiál, na který se opravdu můžete spolehnout. Polyuretanová vrstva, která je na povrchu vinylových podlah, elegantně zvládne i kolečka kancelářských křesel nebo transport nábytku. A je třeba dodat, že předností nabízí tento typ podlahy ještě více. A právě to je důvod, proč prodejci nabízí dlouholetou záruku. Jednoduše si stojí za svým!

Jde o skutečně životní investici

Nebojte se cenovky, která může být trochu vyšší. Nekupujte si nejlevnější koberec, s nímž budete nejpozději do roka a do dne nespokojeni. Není lepší investovat kvůli osobnímu pohodlí a také velké trvanlivosti materiálu? V koupelně nebo kuchyni může jít o vaši první volbu, vinylová podlaha odolá i zvířecím drápům a dětským hrám, poradí si také s vlhkostí. Výhodou je také možnost výběru téměř libovolného dekoru. 3D technologie dokonce umí přenést i fotografii přímo na dílce, takže si domů donesete i kousek přírody. Zvolte si tedy oblíbené dřevo, odstín, ale i další prvky, přizpůsobte vinyl svému domovu naplno! A pozor, vinyl není totéž co laminát, výhodou vinylových podlah je v tomto směru i výraznější tlumení hluku. Nebudete tak nijak rušit sousedy, kteří žijí o patro níž.

Vinylová podlaha – Velmi snadná údržba i pokládka

Nebudete také čekat dva týdny, než bude vinylová podlaha konečně připravena na plnou zátěž. Stačí mnohem menší časový horizont, na vyrovnanou a vyčištěnou podlahu se totiž nanese speciální lepidlo, jemuž stačí k zaschnutí jedno odpoledne. I s dalšími úkony pak půjde jenom o několik málo dnů. Bonusem navíc je pak velmi snadná údržba. Nemusíte dělat nic navíc oproti starému linoleu, vinyl nepotřebuje speciální přístup. Pravidelně čistit, vytírat, a to je vlastně vše.

Vinylová podlaha bude s vámi celou generaci

A jak dlouho vinylová podlaha vydrží? Může to být až dvacet let, samozřejmě záleží i na kvalitě pokládky, kterou by měl dělat skutečný profesionál. Polijete vinyl vodou nebo nějakým nápojem? Nevadí, je odolný, stačí ho jenom vyčistit. Je to protiskluzový povrch, na kterém si užijete pohodlnou chůzi. Poškrábání, zářezy nebo skvrny? Ne, s tím nepočítejte, vinylové dílce přečkají v klidu a míru i velkého psa v domácnosti, pádnou odpovědí je totiž kvalitní polyuretan. Vinylové podlahy sestávají z několika dílců. Ochranná horní vrstva a silné tvrdé jádro, které je hlavním strůjcem odolnosti. Velkou výhodou je pak výborná akustika v místnosti, která bude znát už na první poslech.

Pozor na velké teplotní změny

Vinylové podlahy jsou citlivé na změny teploty, velké výkyvy pak zanechají stopy v podobě změny rozměrů. Spáry u okna jsou proto celkem běžnou záležitostí, ale jen tehdy, když vsadíte na lepené vinylové podlahy. Ovšem, zámkový systém je o něčem jiném a tuto (pro někoho zcela zásadní) nevýhodu nemá.

Vinylové dílce se musí aklimatizovat

Nezapomeňte, že pokládku nemůžete dělat hned poté, co vinylové dílce dorazí. Před akcí je nechejte alespoň dva dny v místnosti, kde budete dělat novou podlahu a teplotu udržujte zhruba v rozmezí 20 a 30 stupňů Celsia. Toto teplotní rozmezí by mělo být zachovávané alespoň ještě celý jeden den po dokončení akce. Pozor na skladování v místech, kde se hodně práší nebo kde je opravdu velké horko. Určitě pak bude lepší, když objednáte všechny dílce najednou a pokládku uděláte pro více místností. Už jen proto, že se v různých dodávkách může lišit odstín. Rozdíly jsou velmi malé, ale pro oko dobře postřehnutelné. Pozor na deformaci, skladujte i přenášejte vinyl vždy s nejvyšší možnou opatrností!

Další články