Jak opticky zvětšit malou koupelnu

Jak opticky zvětšit malou koupelnu. Malá koupelna může naše ranní a večerní rutiny udělat mnohem méně okouzlující, a co je důležitější, méně efektivní. Nevěšte hlavu! Pro to, aby vaše koupelna vypadala větší a působila lépe potřebujete jen několik tipů a strategii. Mám pro vás osm snadných řešení, díky nimž zapomenete, jak malá vaše koupelna je.

Opticky zvětšit malou koupelnu – Velké zrcadlo

Zrcadlo je zaručený způsob, jak vytvořit iluzi prostornosti. Pokud máte opravdu malou koupelnu a chcete, aby vypadala větší, umístěte nad umyvadlo zrcadlo velkých rozměrů tak, aby představovalo iluzi nekonečného prostoru.

Světlé barvy

Rozhodně barvy světlých odstínů, nikoliv ty tmavé! Jak je známo, světlé barvy prostor zvětšují a tmavé barvy ho naopak zmenšují. Toto pravidlo je podloženo fakty. Světlá barva dodá místnosti nejen pocit, že je větší, ale také jí dodá více světla.

Opticky zvětšit malou koupelnu – Oblé umyvadlové skříňky

Díky tomu, že okraj vaší skříňky je zaoblený a působí měkce, získáte více prostoru, a navíc je méně pravděpodobné, že se uhodíte o roh, když budete ve spěchu. Takže výhra na dvou stranách!

Dostatečně hluboký úložný prostor

Ať už se jedná o zrcadlovou skříňku nad umyvadlem, nebo umyvadlovou skříňku s dostatečně hlubokými regály, je třeba myslet na hloubku úložného prostoru. Čím hlubší bude, tím větší bude vypadat vaše koupelna. Samozřejmě nezapomínejme na kombinaci barev. Pro podtrhnutí hloubky se nejvíce hodí přírodní barvy, klidně i tmavšího odstínu.

Vertikální linie

Ujistěte se, že každý kus místnosti má svůj účel. Můžete si vybrat zrcadlovou nástěnnou skříňku s policemi anebo využít prostor u zdi k sestavení systému skříní podél celé její šíře.

Opticky zvětšit malou koupelnu – Větší umyvadlo

Jděte do šířky! Místo dvou umyvadel vedle sebe pořiďte raději umyvadlo větších rozměrů, které snadno a ladně splyne s deskou v jedno. Krásně tak zaujme prostor, který se zde nabízí a místnost díky tomu působí větší.

Skleněné sprchové dveře

Vynechejte mlhavé sklo nebo tmavý závěs a rozhodněte se raději pro skleněné dveře či skleněnou příčku. Sprchový kout pak bude působit lepším dojmem a zvětší se tak jeho prostor i prostor celé koupelny.

Postavte výklenky

Pokud potřebujete velkou vanu nebo se vám stane, že zabere veškerý prostor mezi oběma stěnami, ujistěte se, že ušetříte místo jinde. Vestavěné police a výklenky zabudujte do zdi za vanou. Totéž můžete udělat i u sprchového koutu.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *