Benátské malby

Benátské malby pro změnu vašeho interiéru. Uvažujete o zásadní proměně interiéru vašeho bytu nebo domu? Toužíte po originálním oživení a osvěžení vašich stěn? Změňte jejich barvu – a nemusíte zůstat jen u jednoho odstínu. Módní jsou například syté barvy, plastické motivy a kombinace více odstínů. To vše v sobě spojuje moderní a žádaná technika benátské malby. Můžete se s ní setkat ve společenských a reprezentativních místnostech či firmách, ale používá se i v interiérech bytů a rodinných domů. Benátská malba se nehodí jen na zeď, ale i na strop. Vaše místnosti tak získají jedinečný a luxusní vzhled.

Benátská malba je známá již od starověku

I když benátská malba prožívá v současné době renesanci a prezentuje se jako inovativní a moderní metoda, její historie je mnohem starší. S benátskou malbou se bylo možné setkat již ve starověku. Tehdy se používala směs, jejímž základem byl drcený mramor a vápenec. Byla velmi oblíbená, protože odolávala plísni i vlhku. Aplikovala se i v sedmi vrstvách. Největší popularitu měla benátská malba v období renesančním a centrem jejího použití byly Benátky, které daly tomuto způsobu malování jméno. Teprve 20. století přineslo změny v technologii se změnami ve složení a zjednodušené nanášení ve třech vrstvách.

Jak se tvoří benátské malby

Benátská malba se provádí ve třech krocích, mezi kterými musí být několikahodinový odstup, aby jednotlivé vrstvy stihly ztuhnout. První fází je příprava zdi, na kterou bude malba nanášena. Ta musí být zatmelená a vybroušená. Na ni se pak nanáší první vrstva, která je současně podkladem i impregnací. Po zaschnutí a ztuhnutí první vrstvy přichází čas na nanesení požadovaného barevného odstínu. Tato konečná barva je po zaschnutí lesklá. Benátská malba vyžaduje použití speciálních barev, které mají hrubou strukturu a samozřejmě zvládnutí techniky.

Malování s odborníky

Nejste li dostatečně zruční a nemáte dostatek zkušeností s malováním, svěřte benátskou malbu odborníkům. Kromě speciálních barev budete potřebovat další pomůcky, podklady a krycí materiál. Toto všem vám profesionálové zajistí. Výsledkem pak bude plastický vzhled vaší nové výmalby, lesklý a voděodolný povrch, který je možno omývat. Proto lze benátskou malbu využít i v místnostech s vyšší vlhkostí a v místech náročných na vysokou kvalitu malby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *