Malba na zeď

Malba na zeď dává prostor fantazii. S malbou na zeď jste se v minulosti mohli setkat nejčastěji v dětských pokojích. Oblíbené seriálové postavy, pohádkové bytosti, neobvyklé krajiny a místa měly probouzet a podporovat dětskou fantazii a působit uklidňujícím dojmem. Malby na zeď se však hodí i do jiných částí bytu. Velké prostory na zdech si o zkrášlení dobře vybranou malbou přímo říkají. Malby na zeď tak dokážou ozvláštnit a vdechnout nový život třeba prostorám chodeb a schodišť. Málokdo se do takové malby pustí sám. Naštěstí jsou vždy k dispozici profesionálové, kteří vám pomohou a vámi vybraný motiv na stěně ztvární. Zaručíte si tak kvalitní provedení i výsledný estetický dojem.

Nepodceňte přípravu povrchu

Základem kvalitní malby na zeď je dostatečná příprava povrchu. Postupuje se stejně jako při novém nátěru. Starší nátěry je potřeba oškrabat, nanesen musí být alespoň jeden nový nátěr. Jedině na čisté zdi výsledný obraz vynikne. Podklad je potřeba očistit a vyrovnat, zastěrkovány musí být i nejrůznější díry a praskliny, drolivá místa je potřeba oškrábat. Pro samotnou malbu je možno využít tónovacích barev, které jsou levnější, profesionálové však dávají přednost sytým a barevně stálým akrylátovým barvám nebo akrylátovým temperám.

Profesionální malby jsou značně kreativní

Pokud byste se chtěli pustit do malby na zeď sami, můžete využít rozmanitých a dostupných šablon. Díky nim mohou jednodušší malby zvládnout i amatéři. Pokud byste však chtěli mít na zdi kreativnější a složitější obrazy, museli byste perfektně zvládat techniku a mít i určitou dávku talentu. Proto byste propracovanější motivy měli svěřit profesionálům. Nejde jen o samotnou malbu, ale také o její sladění s okolním interiérem tak, aby odpovídalo barevné provedení i velikost malby na zeď.

Malba na zeď – Zvolit můžete i 3D malby

Pokud toužíte po něčem zcela originálním a netradičním, pak můžete sáhnout i po 3D malbách. Ty se však nehodí do jakéhokoli interiéru. Vzhledem k náročnosti jejich tvorby je nutné oslovit odborníky a také počítat s vyšší cenou. 3D malby se často využívají místo nalepovacích dekorací nebo barevných tapet či fototapet. Vhodně vybraná 3D malba na zeď dodá vašemu domovu naprosto individuální a neotřelý vzhled.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *