Obložit betonové schody

Čím obložit betonové schody? Pokud žijete ve vícepatrovém domě, pak nutně musíte mít i schodiště. Schody mohou být z různých materiálů, záleží na mnoha aspektech, například vkus, prostředí, prostor a podobně. Jestliže bydlíte ve starším rodinném domě, pak budou schody pravděpodobně betonové, protože kdysi to bylo běžné. Pravda je, že betonové schody nepůsobí moc hezky, navíc nejsou praktické a tak je lepší je něčím obložit.

Levná a hřejivá klasika

Jednou z možností, čím můžete obložit betonové schody, je koberec. Koberec má výhodu v tom, že je poměrně levný ve srovnání s dalšími možnostmi obložení. Navíc je to hřejivý materiál, takže můžete chodit po schodech i na boso a přitom vás nebudou studit nohy. Mimo jiné koberec není hladký, a tak se nemůže stát, že byste na něm uklouzli. Ovšem musíte ho opravdu dobře připevnit. Kdysi se používaly kovové tyčky, které na každém schodu koberec držely. Bylo to praktičtější než koberec přilepit, protože se mnohem lépe udržoval čistý, ovšem dnes to působí velmi zastarale, a proto je lepší koberec nalepit a zvolit jiný způsob údržby. Někteří mají pocit, že kobercům už odzvonilo, ale vzhledem k tomu, že lze koupit opravdu vkusné kousky, může koberec na schodišti i dnes být trendy.

Se dřevem nikdy neuděláte chybu

Asi nejčastějším materiálem, který se používá na obklad schodů, je dřevo. Je to velmi krásný a přírodní materiál, který zútulní každou domácnost. Co se týče dřeva, máte na výběr hned z několika variant a to nejen, co se týče odstínu, ale také provedení, protože dřevem můžete nechat obložit celé schody anebo můžete položit dřevo jen na nášlap schodů. Nevýhodou dřeva je, že pokud chcete opravdu masiv, tak je drahý. Nesmíte zapomenout, že masivní dřevo na schodech se nesmí lakovat, protože by bylo příliš kluzké, ovšem jistou údržbu vyžaduje. Existují různé oleje, které se do dřeva vsáknou a nekloužou anebo dokonce jsou speciální protiskluzové oleje.

Obložit betonové schody – Kamenný koberec

Velkým hitem jsou kamenné koberce, které se dají využít téměř kdekoliv a samozřejmě že i na schodištích. Výhodou kamenného koberce je, že díky své struktuře na něm neuklouznete. Vybírat můžete z mnoha barevných odstínů a kombinací. Na jednu stranu je kamenný koberec poměrně drahý, ale na druhou stranu je velmi odolný a bezúdržbový, takže vám vydrží opravdu dlouho a stále bude vypadat jako nový.

Obložit betonové schody – A co třeba dlažba?

Dalším praktickým materiál je dlažba. V porovnání s kobercem se mnohem lépe udržuje čistá, ale je také mnohem chladnější. Někteří mohou namítat, že dlažba je kluzká. Ovšem existuje mnoho druhů dlažeb, takže si můžete vybrat i takovou, která má drsný povrch. Pokud se vám přece jenom líbí dlažba, která je kluzká, můžete ji použít na schody, protože existují buďto různé protiskluzové pásky, anebo protiskluzové nátěry.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál na obložení schodů, je důležité myslet na to, aby to bylo pro vás praktické a aby se to hodilo do vaší domácnosti.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *