Příprava před malováním

Jaká má být příprava před malováním. Než se pustíte do velké akce zvané malování, v klidu si sedněte a promyslete si, co a jak. Štěstí přeje připraveným, to přece víte. Neuškodí vzít si k ruce papír a tužku a všechno si pěkně sepsat, abyste nebyli ničím zaskočeni. Čeká na vás totiž poměrně dost úkolů.

Sestěhovat, uklidit, zakrýt před malováním

Stěny a stropy musí být snadno přístupné, proto je třeba odstěhovat veškerý nábytek. Pokud to není možné, alespoň jej sestěhujte doprostřed pokoje. Kupte spoustu ochranných fólií – čím větší tím lepší. Přikryjte nábytek, zakryjte podlahu včetně koberce, zakryjte okna, dveře, parapety – ze všeho, co přikryjete, poté pouze setřete všudypřítomný prach a ušetříte si zdlouhavé mytí a drhnutí.

Ne právě ideální zdi musíte před malováním opravit

Sestěhovat a zakrýt nábytek a natřít barvu na zdi nestačí. Když už se do malování pouštíte, zřejmě to chcete mít doma hezké a útulné. Protože však ve svém bytě žijete, pohybujete se tu, přenášíte věci, možná si tu hrají děti – nesou i stěny vašeho domova stopy po nejrůznějších aktivitách. Než se pustíte do samotného malování, je zapotřebí je odstranit. Pokud je na stěnách již několik vrstev nátěru nebo výrazně tmavší odstín, který by mohl prosvítat, je třeba starou malbu seškrábat. Dále musíte zahladit veškeré otvory a praskliny, spravit vydrolené kusy omítky nebo uražené rohy. Povolali-li jste na akci profesionály, zřejmě se toho ujmou sami, ale bývá vhodné, abyste na tyto skutečnosti pamatovali už při podpisu smlouvy.

Příprava před malováním – Čistota především

V čerstvě vymalovaném bytě se chcete cítit jako v novém. Všechno musí být krásné a čisté. A aby to nebylo navrch huj a vespod fuj, je třeba ještě před malováním stěny řádně omýt. Postup je důležitý zejména v kuchyni, kde kromě běžné špíny ulpívá na stěnách i mastnota, ve které se daří řadě mikroorganismů. Zcela samostatnou kapitolu pak tvoří vlhké skvrny a plísně, které často, zejména ve větším rozsahu, vyžadují skutečně odborný zásah. Zkrátka není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *