Úklid bez námahy

Jak na úklid bez námahy. Je to práce neoblíbená, nudná, ale někdo ji zkrátka udělat musí. Pokud tedy nechcete časem bydlet jako bezdomovci. Je tedy čas vyhrnout si rukávy a pustit se i do této neatraktivní činnosti s radostí a pořádnou vervou.

V jednoduchosti je síla. I krása

Možná vás tato rada překvapí, ale funguje spolehlivě. Hoďte za hlavu velké před sváteční úklidy před jakýmkoli svátkem v roce, a tedy i Vánocemi, a vsaďte na průběžný úklid. Pokud si totiž ve své domácnosti budete uklízet pravidelně, o útulný domov máte postaráno. A žádné Velikonoce či Vánoce vás nevyvedou z míry. A začít můžete hned teď. Stanovte si pevný harmonogram, ve kterém každou sobotu utřete prach, vytřete podlahu a vysajete. Včetně případných pavučin na zdi. Každý den se pak postarejte o to, aby všichni členové rodiny dávali všechny předměty i oblečení na své místo. Co dva dny se postarejte o úklid toalety a koupelny. No a dle svého životního stylu si naplánujte i pravidelnou obměnu lůžkovin a mytí oken.

Úklid bez námahy – Když prach není jenom prach

Možná namítnete, že utřít prach vám u vás doma zabere půl víkendu. Něco jiného je, když máte domácnost zařízenou v minimalistickém duchu, a jiné to bude v případě, že si potrpíte na spoustu poliček, vitrín a regálů. Utírání prachu je pak skutečně vytrvalostním během na dlouhou trať. Zvažte tedy, zda skutečně potřebujete mít všechny své suvenýry a památky po babičce vystaveny v prosklené vitríně, do které se i tak prach dostane. Pokud ano, nezbude vám nic jiného, než si úklid těchto vitrín pečlivě rozplánovat, a každý týden před Vánoci umýt třeba jednu z nich. Rozhodnete-li se omezit svou výstavku, vyberte si lépe uzavíratelný policový díl, do kterého se prach tak snadno nedostane. V něm i přesto budete mít vše na jednom místě, a kdykoli přístupné k prohlédnutí.

Zařiďte si domácnost prakticky

Pokud je pro vás slovíčko úklid noční můrou, a rozhodně se nevyžíváte v jeho praktikování, je nejvyšší čas uzpůsobit vašemu životnímu postoji i domácnost. Každému doplňku, i nezbytnosti vašeho životního stylu, určete pevné místo, na které jej vždy vracejte. Pořídit si můžete i stylové pomocníky, a to dokonce i přímo kusy nábytku, které vám s úklidem i organizací pomohou. Vybírat tak můžete z elegantních sedacích souprav, jejichž přímou součástí je praktická odkládací plocha či stylový policový či zásuvkový díl. Před Vánoci je také ideální čas zorganizovat si důkladně šatník a udělat případně místo i na nové kousky, včetně bot.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *