Jak zařídit malý byt

Přemýšlíte jak zařídit malý byt? Máme pro vás pár rad a tipů, tak neváhejte a vyzkoušejte je. Snadno si přestavíte svůj byt, tak aby vyhovoval vám i vašemu dítěti. Zařídit malý byt v dispozici 1+1 je velmi jednoduché a zábavné.

Váš jedinečný styl

Při zařizování bytu byste si měli nejprve rozhodnout, v jakém bude stylu? Existuje mnoho možností, které vás budou bavit. Pěkný je provensálský styl nebo účelovější skandinávský? Pokoj by určitě neměl být chaotický, ale sestaven v jednotném designu, který odráží vaši osobnost. Měl by být uspořádaný se všemi věcmi na svém místě. Zařizování bytu začněte výmalbou stěn. Trendem dnešní doby jsou tlumené barvy, které se nijak nebijí. Využijte přírodní tóny. Zajímavé je světlejší a tmavší odstíny, které se dobře doplňují. Můžete použít také dekorace na nalepení na stěnu, které pobaví i vaše dítě.

Rozestavění nábytku

U malých bytů je rozestavění nábytku velmi důležité. Využijte dispozice prostoru na maximum, tak, aby nábytek nepřekážel a byl rozmístěn vyhovujícím způsobem. Jak zařídit malý byt 1+1 je opravdu oříšek. Vyzkoušejte několik variant nebo si rozkreslete plán, jak nábytek ustavit. Nezapomeňte na to, aby vaše dítě mělo prostor i pro sebe na hraní. Měli byste mít vlastní postele, pohovku a také skříně, kde si dáte své osobní věci. Dva psací stoly se vám do 1+1 asi nevejdou, ale pro vás i dítě postačí jeden.

Nezapomeňte na doplňky

Jestliže je váš byt dostatečně velký, můžete si do něj pořídit i zajímavé doplňky. Budou se vám hodit pufy nebo taburety, v elegantním stylu s nožkami a úložným prostorem. Byt by měl být útulný a nepůsobit stísněně. Pufy by měly být sladěny ve stejné barvě jako zbytek nábytku, ať dotvoří celkovou atmosféru místnosti. Do malého bytu se hodí různé vychytávky jako rozkládací psací stůl nebo postele s úložným prostorem. Vybírejte jednoduché osvětlení, vynechte příliš velké lampy a zvolte raději jednodušší led diody, které nezaberou příliš místa. Do malého bytu jsou lepší jednodušší motivy na koberci nebo gauči, které místnost opticky zvětší a prozáří.

Jak zařídit byt chytře

V malých bytech jsou ideální světlé barvy, tak aby prostor vypadal větší. Je to velmi vzdušné, využijte také světlé povlečení na postel nebo látky na pohovku či pufy. Tmavé barvy pohlcují světlo a pokoj vypadá menší. Příjemná je dřevěná podlaha, která působí velmi teple. Neměl by chybět ani koberec, jenž dotváří celkový dojem místnosti a je dobrý na studené nohy. Výzdoba bytu by neměla být příliš přehnaná a je lepší využít menší ozdoby nebo obrazy. V každém bytě, stejně tak v malém s dispozicí 1+1 by určitě neměly chybět květiny, které čistí vzduch a působí velmi dekorativně. Stačí jen pár hezkých květináčů, které umístíte na okno nebo skříň, tam vám nebudou překážet. Pořiďte si třeba i kvetoucí, jako ibišek nebo kalanchoe, jejichž krásné květy vám budou dělat radost. Pokud máte menší parapet, postačí africké fialky nebo orchideje.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *