Koberec jen vysávat?

V dnešní době nemusíte váš koberec jen vysávat! České domácnosti v dnešním uspěchaném životním stylu, dávají v převážné většině přednost klasickému rychlému vysávání domácích koberců.

Spoustu českých žen a mužů, ale zavádí do svých domácností i nové moderní formy úklidů, které souvisí s rozmachem nových technologii.

Na kobercové plochy tak můžeme v dnešní moderní době použit kromě klasického vysavače různé samo vysávací roboty, parní čističe, mokré čištění, plus spoustu moderních přípravků na skvrny na koberci. Dnešní vysávací roboti umí odstranit chlupy od vašich domácích mazlíčků, umí odstranit skvrny, které na koberci zanechali vaše hrající se ratolesti. Prostě dnes je díky novým technologiím stále jednodušší udržovat svůj byt v naprostém pořádku a čistotě.

Koberce jsou v každé domácnosti jiné, a proto si dejte pozor, jaké přípravky budete kupovat na čistění. Jiný přípravek je samozřejmě na koberce kancelářské a jiné přípravky použijete na peršany.

V kobercích se drží spousta prachu a různých malých parazitů, proto byste svůj koberec měli čistit alespoň dvakrát týdně. Koberce můžete čistit i vícekrát, pokud se u vašich členů domácnosti vyskytnou nějaké alergické reakce.

Koberec jen vysávat? – Jaké rozlišujeme typy čištění koberců:

Vysávání neboli luxování

Parní čištění

Suché čištění

Mokré čištění

Chemické čištění

Ve většině případů na domácí koberce a skvrny na nich, pomůže i klasická sůl a voda. Na různé typy skvrn existují a různé domácí triky. Na voskové vám pomůže žehlička a tenký papír, na který se vosk pomocí přežehlení nalepí a koberec je opět v pořádku. Od kávy musíte být velmi rychlí i na znečištěné místo ihned použijte vlažnou vodu a saponát – třeba jar.

Při velkém úklidu doporučujeme koupit prášek na koberce, kterým koberce celý posypete a necháte působit podle návodu na kobercovém prášku. Po doporučené době prášek vysajete klasickým vysavačem. Tento postup zbaví váš koberce veškerých nečistot, roztočů nebo parazitů. Vždy je důležité číst návody na přípravcích a koupit jen takový přípravek, který je určený vašemu druhu koberce.

Pokud to podceníte, může se stát, že místo čistého koberce, půjdete koupit zcela nový, protože nesprávně zvoleným přípravkem si starý koberec zničíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *