Malý byt

Malý byt aneb jak opticky zvětšit malé prostory. Malé byty mají bezesporu něco do sebe. Cítíte se v nich útulněji a osobněji. Pokud ale bydlíte v bytě, jež vám připadá prostorově opravdu velmi malý, pak jej zkuste po optické stránce zvětšit. Pochopitelně neexistuje žádný návod na to, jak zvětšit prostor, jako takový. Na druhou stranu se o to můžete pokusit, alespoň, co se týče vašich očích. Jak opticky zvětšit prostorově malý byt?

Opticky zvětšujeme malý byt

Minimalismus se v tomto případě náramně vyplatí, protože získáte relativně zajímavý prostor. Minimalismus je téměř jediným řešením, které se skutečně postará o prostorové zvětšení. Pod tímto slovem si představte malé množství věci. Svým způsobem jde o věci, jež jsou pro vaše bydlení velice důležité. Jak například vyřešit postel a šatní skříň? Co takhle pomocí moderního a multifunkčního nábytku? To znamená, že postel bude součástí šatní skříně. Jakmile ráno vstanete z postele, během chvíle dokážete postel schovat do šatní skříně. Multifunkční nábytek vám zajistí minimalismus ve všech ohledech. Podobně je na tom i jídelní stůl. Určitě naleznete jídelní stoly, které se dají rozložit a zase složit. Pokud čekáte návštěvu, jídelní stůl rozložíte. Jakmile návštěva odejde, opět jej složité do malého kousku nábytku. Získáte tím více prostoru pro chůzi po bytě. Multifunkční nábytek se dnes dá pořídit prakticky kdekoliv. Dále získáte minimalismus také tím, že se zbavíte všech nepotřebných věcí. Rozhodně není moderní mít v domácnosti několik vitrín s různými dekoracemi a dalšími věcmi, jak tomu bylo v minulosti.

Správný výběr barev hraje obrovskou roli

Velkou roli hrají i barvy. I tady budete muset váš výběr přizpůsobit barvám, které se hodí do malých bytových prostor. V žádném případě nepřemýšlejte nad tmavými barvami. Tmavé barvy musíte vyloučit na samotném začátku. Optické zvětšení prostor si žádá světlé barvy. Mezi ně patří například jemně žlutá, oranžová nebo klasická bílá barva. Sáhnout lze mimo jiné i po jiných světlých odstínech. Vybírat tak můžete i z modrých nebo fialových variant. Opravdu by mělo jít o velmi světlé odstíny.

Zrcadla jsou v malých bytech přímo žádoucí

Věděli jste, že vám zrcadla dokážou zvětšit opticky váš byt? Pokud do svého bytu umístíte několik zrcadel, nebude to po vzhledové stránce působit vůbec hezky. Jak se říká, nic by se nemělo přehánět. I při výběru zrcadel by měl být člověk obezřetný a maximálně opatrný. V malém bytě vám hravě postačí dvě až tři správně umístěná zrcadla. Pořád je důležité myslet při výběru různých věci na celkový dojem bytového prostoru. Design a interiér by neměl zůstávat na posledním místě. Jedině tak docílíte správného optického zvětšení vašeho prostoru.

Osvětlete svůj malý byt

Posledním tipem je správná volba osvětlení. Podle barev už víte, že světlé barvy v tomto případě vedou. O tom nemůže být sebemenší pochyb. Jestliže byt správně osvětlíte, budete mít pocit, že je byt po optické stránce větší. Opět zde platí stejné pravidlo, jako tomu bylo u zrcadel. Není to o tom, nakoupit několik typů osvětlení a myslet si, že malý byt proměním v luxusní zámek.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *