Správná matrace pro spánek

Správná matrace pro spánek. Pokud se chcete vždy dobře vyspat a cítit se povzbuzeni a plni energie, určitě si přečtěte zbytek tohoto článku. Ukážeme vám, jak vybrat matraci do postele, a poskytneme vám mnoho praktických rad, které vám pomohou vybrat tu správnou.

Jak poznám, že je čas koupit novou matraci?

Než si řekneme, která matrace je nejlepší pro dospělé a děti, zjistíme, jak často je třeba ji měnit. Matrace má stejně jako každá jiná věc svou životnost. Stáří vaší matrace může hrát velkou roli při určování toho, zda potřebujete novou, nebo ne. Obecně platí, že pokud máte starou postel déle než 8 let, měli byste začít uvažovat o pořízení nové. To není v žádném případě pevně stanovený standard, ale obvykle je to dobré měřítko pro kontrolu vaší matrace a zjištění, zda stále plní svou funkci. Hlavním ukazatelem matrace je však váš spánek. Pokud nemůžete najít pohodlnou polohu, často se budíte, celou noc se vrtíte a ráno se cítíte „rozlámaní“, pak je načase přemýšlet o koupi nové matrace.

Správná matrace pro spánek – Ortopedická nebo anatomická matrace

Každý kupující si klade otázku, zda jsou pro spaní nejlepší ortopedické nebo anatomické matrace. Je pravda, že někteří mají více prvního a méně druhého a naopak. Pro některé kategorie kupujících budou tyto vlastnosti matrací rozhodující při jejich výběru. Například ortopedické typy jsou vhodnější v případě poruch pohybového aparátu, problémů s končetinami, problémů s držením těla, nadváhy a sedavého zaměstnání.

Ortopedické matrace

Jsou vhodnější v případě poruch pohybového aparátu, problémů s končetinami, problémů s držením těla, nadváhy a sedavého zaměstnání. Podporují správnou polohu celého těla během spánku a kompenzují zakřivení páteře, a proto mají zvýšenou míru tuhosti. Je důležité zdůraznit, že u malých dětí a dospívajících je nezbytná vysoká ortopedická péče. V tomto období dochází nejčastěji k zakřivení páteře v důsledku intenzivního růstu a zvýšeného tlaku na kostru.

Anatomické matrace

Anatomičnost je schopnost matrace přizpůsobit se obrysům lidského těla a zapamatovat si je. Anatomické modely jsou měkčí a „obklopující“.

  • Minimalizují tlak na kostru spícího, aniž by narušovaly normální cirkulaci lymfy a krve.
  • Zabraňují tlaku na nervová zakončení a otokům svalů.
  • Poskytují jemnou oporu páteři.
  • Vytváří příznivé podmínky pro usínání.

Tyto matrace jsou vhodné pro zdravé lidi, kteří nemohou dlouho usnout, pro těhotné ženy a pro ty, kteří potřebují uvolnit všechny svaly kvůli těžké fyzické práci nebo trpí artritidou, zánětem kloubů a bolestmi v bederní oblasti páteře.

Jaká je vaše poloha při spánku?

Ačkoli většina lidí má tendenci se v noci převalovat mezi různými polohami, většina lidí dává přednost určitým polohám před jinými. Možná jste někdo, kdo rád začíná na zádech a převaluje se na bok. Nebo možná trávíte většinu noci na boku a ráno vše dokončíte na břiše, když si dáváte šlofíka. Pokud jste o svých oblíbených polohách při spánku nikdy předtím nepřemýšleli, doporučujeme vám, abyste v příštím týdnu věnovali zvýšenou pozornost tomu, jak spíte. Pravděpodobně zjistíte, že spíte buď na zádech, na boku, na břiše, nebo v nějaké kombinaci těchto tří poloh.

Správná matrace pro spánek – Jakou tvrdost potřebujete? 

Zjednodušeně řečeno, tvrdost znamená, jak tvrdá nebo měkká je matrace. Ačkoli se může zdát, že odpověď na tuto otázku je jednoduchá, určení tvrdosti postele (a tvrdosti, kterou potřebujete vy), může být ve skutečnosti docela složité. Je to proto, že pocit a tvrdost matrace závisí na vašich osobních definicích měkké, střední a tvrdé matrace a také na vašem konkrétním tělesném typu, hmotnosti a velikosti. Tento rozhovor se může dále zkomplikovat tím, že mnoho spotřebitelů zaměňuje oporu s tvrdostí. Podpůrná matrace je taková, která nastavuje páteř do rovnoměrné linie, aniž by vytvářela tlakové body, a lze jí dosáhnout na měkké, středně tvrdé nebo tvrdé matraci. Tvrdost se týká pouze skutečného „pocitu“ na lůžku. Zkrátka a dobře, podpůrnou matraci najdete v celém spektru tvrdosti. S ohledem na tuto skutečnost se průměrná preferovaná úroveň tvrdosti pohybuje v rozmezí 4-7 z 10.

Kolik vážíte?

Hmotnost je dalším důležitým faktorem, který je třeba při výběru nové matrace zvážit, protože na to, kolik vážíte, může mít velký vliv propadání, objímání a opora postele. V závislosti na vaší hmotnosti a celkovém typu postavy můžete zjistit, že potřebujete specifický typ matrace, který uspokojí vaše jedinečné potřeby při spánku. Zaměřte se na to, co potřebujete právě VY. Je to osobní cesta, takže věnujte pozornost faktorům, které jsou pro vás nejdůležitější, a tomu, jak spíte. Pokud to uděláte, nepochybuji, že narazíte na matraci, která vám bude naprosto vyhovovat.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *