Korkové podlahy

Korkové podlahy: ekologická volba pro váš domov. Tento typ podlahy je čím dál populárnější volbou podlahové krytiny v rodinných domech. Nejen, že se jedná o ekologicky šetrný materiál, ale také poskytuje příjemnou a teplou atmosféru, přirozenou izolaci a dokonce i snadnou údržbu.

Výroba korkových podlah

Kůra korkovníku se sklízí každých devět let, bez poškození vnitřní struktury stromu. Kůra se dále brousí na menší kousky a lepením se vytváří korková deska. Desky jsou poté řezány na plátky a upraveny broušením do hladkého povrchu.

Jaké jsou výhody korkové podlahy

Jednou z nejdůležitějších výhod korkových podlah je, že se jedná o ekologicky šetrný materiál z obnovitelného zdroje. Korkové podlahy poskytují výbornou hlukovou  a tepelnou izolaci, což znamená, že jsou skvělou volbou pro mnoho domácností, například do ložnic, nebo také hudebních místností. Korková podlaha je také hypoalergenní, díky čemuž méně dráždí pokožku a dýchací cesty.

Nevýhody korkových podlah

Korkové podlahy mohou být méně odolné vůči poškození a vlhkosti než některé jiné druhy podlahových krytin. Nehodí se proto do extrémně vlhkých prostor, ať už se jedná o okolní podmínky (např. mokrý sprchový kout v koupelně), nebo vlhkost v místnosti (např. páry z vaření).

Korkové podlahy – Použití

Korkové podlahy jsou vhodné pro řadu domácností a bytových prostor, díky svým tepelným, zvukovým izolačním vlastnostem a přírodnímu vzhledu. Výběr korek se blíží výběru jakýchkoliv dřevěných doplňků – můžete vybírat z různých odstínů a typů vzhledu, s různými povrchovými úpravami, od matného po lesklé.

Pokládka korkových podlah

Korkové podlahy se mohou pokládat klikovým nebo lepeným způsobem. Lepená korková podlaha lépe snáší vlhkost, zatímco kliková se lépe hodí pro rychlou a snadnou instalaci. V obou případech je důležité podlahu dobře připravit pro instalaci a mít na paměti plánované vlastnosti prostoru (vlhkost, teplo atd.).

Korková podlaha jsou skvělou volbou pro ekologicky šetrnou a esteticky příjemnou podlahovou krytinu. Tyto podlahy jsou vynikající zdrojem tepelné i zvukové izolace a jsou také hypoalergenní. Při výběru je důležité zvážit vlastnosti vaší domácnosti a místnosti, ve které bude tato podlahová krytina instalována.

Další články