Nábytku vdechnout nový život

Jak starému nábytku vdechnout nový život. Rekonstrukce domu nebo bytu vyžaduje mnoho práce i peněz. Mnoho lidí, kteří se pustí do rekonstrukce, myslí jen na to, aby jejich rekonstrukce byla krásná a šla vidět na první pohled, proto si pořizují všechno nové. Ovšem mnohdy je škoda vyhodit starý nábytek z domu, jen proto, že se vám tam stylově nehodí. Někdy stačí vdechnout starému nábytku nový život.

Jak na to?

Existuje hned několik možností, jak můžete oživit starý nábytek. Ovšem hodně záleží na tom, v jakém stavu nábytek je. Pokud má jen pár kosmetických vad, které lze jednoduše napravit. Jako je například poškrábání nebo povolený šroubek, pak je škoda odvést ho do sběru nebo ho spálit. Naopak pokud se vám třeba skříň nebo stůl rozpadá už jen, když jí chcete posunout, chce to zvážit, protože ne vždy jde zachránit všechny kousky nábytku. Pravda je, že někdy jde použít i část nábytku, například pokud má rozpadající se skříň, pěkné zdobené dveře, pak z nich můžete udělat třeba konferenční stolek do obývacího pokoje a podobně, fantazii se meze nekladou.

Někdy stačí nátěr

Jestliže chcete starý nábytek oživit, můžete zvolit nový nátěr. Samozřejmě, že předtím musíte odstranit starý nátěr a odmastit nábytek, aby nová barva pěkně chytla. Co se týče barvy, je to jen na vás a na tom, co by se hodilo do vaší domácnosti. Můžete zvolit, buďto stejnou barvu jako nábytek měl, anebo zvolit úplně jinou barvu, která nábytek určitě velmi změní. Nic nezkazíte neutrálními barvami, jako je hnědá, šedá a bílá, ale vůbec se nemusíte bát použít i nějakou odvážnější barvu. Divili byste se, jak dobře může vypadat například modrá skříň v obývacím pokoji, když se dobře sladí s ostatním nábytkem. A velmi pěkně vypadá, když na nábytku vytvoříte patinu, ale samozřejmě záleží na tom, do jakého stylu ho budete dávat.

Nábytku vdechnout nový život – Nové čalounění

Nábytek nejsou jen skříně, při rekonstrukci můžete chtít vyhodit i čalouněné židle, křesla, pohovky a podobně. Pokud se jedná o kousky, které už nemohou sloužit, protože mají například prosezené místo. Pak je samozřejmě lepší je vyhodit a podívat se po něčem novém. Ovšem pokud je nábytek stále pohodlný, pak mnohdy stačí jen vyměnit látku. Jednou z možností je nové čalounění. Šikovní lidé to zvládnou i sami, zejména u židlí nebo jednoduchých křesel, ale pokud se jedná o pohovku, je lepší nechat to udělat odborníkům. Další možností jsou potahy. Můžete vybírat z velmi široké nabídky, a kdyby se vám přece jenom žádný nelíbil, můžete si potah nechat ušít. Výhodou je, že potahy jdou sundat a vyprat.

Nábytku vdechnout nový život – Jiný kus nábytku

V případě, že je starý nábytek nepoužitelný jako celý kus a nepomůže ani nový nátěr, čalounění či přitažení šroubů, pak ho můžete odvést do sběrného dvora. Anebo pokud máte dostatek fantazie a jste kreativní, můžete z něj vytvořit nový kus nábytku. Na internetu najdete mnoho inspirace, jak můžete například staré dveře proměnit v jídelní stůl nebo ze dvou židlí udělat lavičku či z věšáku na bundy udělat židli a podobně.

Starý nábytek nemusí hned mířit do sběrného dvora, někdy ho lze ještě oživit. Pravda je, že to vyžaduje trochu kreativity a volného času, ale může vám posloužit a vytvořit kouzelnou atmosféru, protože budete mít opravdu originální kus nábytku.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *