Nátěry střech

Nátěry střech. Prodlužte životnost střechy nátěrem, zkontrolovali jste po zimě střechu svého domu a připadá vám, že je na hraně své životnosti a vy nemáte dostatek prostředků na položení střechy nové? Třeba to nebude ani potřeba. Mnohdy lze i poškozenou střechu renovovat, očistit, vyměnit poškozené části, na penetrovat a natřít. Nátěry střech nejen výrazně prodlouží jejich životnost, ale dodají střeše i svěží vzhled. Pokud střecha plní svou funkci, nemá vážně poškozenou konstrukci a na větší ploše nezatéká, pak není nutno přistupovat k radikálnímu řešení. Zde pomohou právě nátěry.

Prodlužte životnost střechy nátěrem – Střecha jako nová

Ač to zní neuvěřitelně, správně vybrané nátěry zajistí, že střechy budou opět nejen plně funkční, ale vydrží mnohem déle. Nátěry změní jejich vzhled tak, že budou vypadat jako nové. Renovace prostřednictvím nátěru se hodí nejen pro rodinné domy, ale i pro průmyslové objekty, sklady, haly a další. Investovat do nátěrů střech se jistě vyplatí; střecha je zásadní částí konstrukce domu, která obyvatele chrání před nepřízní počasí a klimatickými vlivy. Navíc nátěry představují šetrné a levnější řešení ochrany střešní krytiny.

Natírat můžete všechny druhy střech

Renovace změní nejen vzhled střech, ale také střechu chrání. Obrovskou výhodou je to, že na druhu materiálu střešní krytiny nezáleží, lze natírat všechny nejrozšířenější druhy střech

  • plechové
  • eternitové
  • betonové nebo pálené střešní tašky
  • asfaltové
  • alakrytové a další

Je pouze potřeba vybrat správný nátěr podle typu střechy – některé nátěry jsou univerzální, některé jsou určeny pouze pro určitý druh střech.

Nátěry střešních krytin profesionálně nebo svépomocí

Pokud chcete provádět nátěry střech sami, je to možné, ale vše si dobře rozmyslete. Je potřeba střechu dokonale očistit, opravit případná poškození, na penetrovat a pak teprve provádět nátěr. Vše lze stihnout za poměrně krátkou dobu, většinou do pěti dnů. Nátěry střech jsou však výškové práce, je potřeba jištění a nástroje, se kterými lze snadno pohybovat. Bez značné zručnosti, zkušeností a patřičné výbavy by měly být nátěry střech svěřeny do rukou odborníkům.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *