Podlahová krytina

Vkusná a účelná podlahová krytina je součástí interiéru. Bez vhodně vybrané a funkční podlahové krytiny nebude váš interiér kompletně vybavený. Vybírat si můžete s obrovské nabídky, každý typ podlahové krytiny má však své přednosti i zápory. Důležité je vybrat si takovou krytinu, která vám přinese co nejvíce výhod a bude mít co nejméně negativ. Špatný výběr znamená budoucí opravy nebo dokonce výměnu podlahové krytiny, což je obtížné i nákladné. Proto se vyplatí zbytečně neexperimentovat a vybrat tu správnou podlahu napoprvé. Také volba formy, která pokládku podlahy provede, vám ušetří jak náklady, tak čas.

Podle čeho vybrat podlahu

Výběr podlahové krytiny nemusí být jednoduchou záležitostí. Někdy je lépe poradit se s odborníky, jaký typ podlahy by byl nejvhodnější právě pro vás. Většina lidí vychází při výběru podlahy z ceny, hlavní by však měla být bezpečnost pohybu po podlaze a také snadná údržba. Dalšími kritérii pro výběr bývají vzhled, barva a struktura. Pozor na zatížení podlahy a na pohyb dětí a domácích mazlíčků. Budete-li hledat pomoc u odborníků, nezapomeňte jim sdělit veškeré informace. Jedině tak vyberete podlahovou krytinu, se kterou budete spokojeni ještě po mnoha letech.

Podlahové krytiny vybírejte podle místností

V různých místnostech domu či bytu jsou na podlahovou krytinu kladeny rozdílné nároky. Pro obytnou část si zvolte podlahovou krytinu, která je trvanlivá a dobře izoluje, ale její povrch je příjemný a má vzhled, který ladí s ostatním zařízením. Koupelna, toaleta a kuchyň vyžadují podlahu odolnou proti vlhkosti a ne příliš náročnou na údržbu. Vybírat si můžete také podle toho, jakým tepelným dojmem podlahové krytiny působí. Pak volíte mezi podlahami teplými, studenými a polo teplými.

Podlahová krytina – Výběr je bohatý

Podlahové krytiny lze dělit i podle materiálu – např. dřevěné, PVC, korkové, kameninové, laminátové, keramické, betonové, skleněné či textilní. V současnosti jsou velmi rozšířené a oblíbené podlahy plovoucí. Dají se jednoduše položit a jejich údržba není náročná. Linoleum je zase cenově dostupné. Koberce působí teplým dojmem a dodávají interiéru útulnost, dlažba je odolná proti špíně a vlhkosti. Výběr podlahových krytin je velký, vždy je potřeba vyžadovat od zvolené podlahy dlouhou životnost, estetický vzhled a také snadnou údržbu.

Další články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *